Robottolmuimejad - Robotimaailm.ee

9 põhjust, miks robottolmuimeja sinu kodus vajalik on!

Robottolmuimeja ostuotsus võib kergelt tulla ning võib ka väga raskeks osutuda. Kas mul tegelikult ka seda robotit vaja on? Mis kasu ma sellest saaks. Kas see on parem, kui tavaline tolmuimeja. Ja no kui päris aus olla, küsides oma ema või vanaema käest siis nemad vaataks et meie ajal sai kõik asjad Tšaikaga ära tehtud, miks on sul nüüd seda robuutilist tolmuimejat vaja. Pudsunudsija om pudsunudsija. Ah ei mõista nad seda, milline meie elu tegelikult on.

Täie tõsidusega korra möödanikku vaadata ning mõelda, mis meie elus peale robottolmuimeja koju toomist muutunud on, oleme jõudnud järgmiste järeldusteni.

1. Sel ajal kui robottolmuimeja koristab, jääb meil aega muude tegevuste jaoks

Täitsa tavapärane oli see, et üks pereliikmetest veetis sisuliselt terve laupäeva tube koristades. Lapsed ja lemmikloomad suudavad nädalaga paraja segaduse korraldada ning nädala sees koristada ei jõua. Hea küll, teeme seda siis laupäeval, et pühapäeval hea puhata. Peale robottolmuimeja võtmist oleme avastanud, et laupäevastel päevadel enam suurt koristamist ette ei peagi võtma – põrandad on koguaeg puhtad ning elu lihtsam. Mis toob kohe teise ja kolmanda suure erinevuseni:

2. Lemmikloomadega on lihtsam

Alustame lemmikloomadest. Vahet pole kas kodus kassid või koerad – karvu ajavad nad ühtemoodi. Harjumuspärane oli see, et kassikarvad olid igal pool. Neid ikka andis kokku pühkida ja tolmuimejaga vaibalt maha nühkida. Nüüd käib robottolmuimeja põrandad ise üle ja korjab karvapalli karvad kokku. Enam ei lenda karvu niipalju ringi, riided püsivad puhtamana. Kahjuks üks asi mida meie Mamibot ei oska, on kassi kammimine.

Teisalt on robottolmuimeja oluliselt vaiksem kui tavatolmuimeja. Lemmikud ei ole nii häiritud nendest ning nii mõnigi kord avastame, et kass üritab hoopis robotiga mängida. Vana Tšaikaga oleks kass vist 2 nädalat peidus olnud suurest hirmust.

3. Lastega peredes hädavajalik

Mõelda nüüd sellele, mida lapsed suudavad 5 minutiga korda saata. Mäletame veel aega, mil just lõpetasid tolmuimejaga prahi kokku tõmbamise ja piisas korra selja pööramisest, mil küpsisepuru rada jooksis köögist tuppa. Me ei ole pimedas laanes, kus Hansu ja Grete moodi vaja leivapuru abil kodutee märgistada. Aga – Mamibot saab ise ka aru, et lapsed on lapsed. Ühtegi sõna ütlemata või etteheidet tegemata võtab kätte ja puhastab selle segaduse ära.

Samuti õpetab robottolmuimeja lastele head distsipliini. Eks nad olid ka harjunud, et legoklotsid ja muud väikesed mänguasjad korjatakse põrandalt kokku enne koristamist. Nüüd nad teavad väga hästi, et robot on tubli ja konkreetne. Kui klotsid vedelema jäävad, siis ilma neist oled.

4. Õpetab ka mind hoolsam olema

Parim 1. aprilli nali, mille osaliseks ma sain oli see, et robottolmuimeja tolmupaaki tühjendades leidsin sealt 50-eurose rahatähe. #$@&%*! Ei noh tulevikus oled oluliselt hoolsam ka ise. Kui roboti jaoks ei ole vahet peremehe tagant raha pihta panna, siis mis järgmiseks? Võtab autovõtmed ja teeb E30 M3’ga paar kiiremat Laagna teel? Ei aitäh, nüüd ma peidan asju ka robottolmuimeja eest.

5. Robottolmuimeja on wireless

Sa tead seda omast käest, kui tüütu on tolmuimejaga kogu elamist puhtaks saada. Pikendusjuhe välja, üks pistik, teine pistik. Siia ju ei ulatunud, oota ma tõstan jälle ümber. Siis tuleb elukaaslane või laps, komistab juhtme taha ja jälle töö pooleli. Hinga sügavalt sisse, kõik on tegelikult korras. Robottolmuimejal on oma laadimisjaam nurgas – mille tema üles leiab ja sinule jalgu ei jää. Kõik muu on juhtmevaba. Ära lihtsalt hommikul unise peaga robotile peale astu.

6. Põrandad saavad puhtamaks

Robottolmuimejate pesemisfunktsioon ehk mopifunktsioon on ülimugav asi. Sisuliselt lisaks mustuse endasse tõmbamisele käiakse põrandad niiske lapiga üle, tõmmates sedasi kogu tolmu kokku ning peseb suurema mustuse ära. Kui lõpuks suurema puhastuse ise ette võtan siis on vaja oluliselt vähem koristada.

7. Seinaääred, kapiääred, diivani ja voodialused on puhtad

Kui nüüd mu abikaasa käest küsida, siis ma koristan alati kõike valesti. Ma ei tee nurki piisavalt hästi puhtaks, jätan voodialused puhastamata. Jne. Lastes temal koristada, siis lisaks laupäevale võtaks ta ka pühapäeva koristamiseks ja koos olemiseks aega nagu ei olegi. Robottolmuimeja on ses osas kasulik – ma saan öelda et näed ma tegin kõik puhtaks, ka diivanitagused ja voodite alt. Teinekord vist pean oma Mamibotile lihtsalt ühe 50-eurose tänutäheks poetama (autovõtmeid ikka ei anna).

8. Õhk on puhtam

Kujutad sa ette, kuidas see väike robot oma HEPA-filtritega toas korduvalt õhku filtreerib. Jah see väike põrguline võib vahepeal ikka tublisti lärmi teha, aga tänu sellele on õhus lendlevat tolmu ka oluliselt vähem, mille tulemusena ei ole vaja pindadelt niipalju tolmu pühkida. Ei tea millal nad robottolmuimeja drooniga ühildavad ja roboti enda kapipealseid koristama saadavad?

9. Koristada saab ka diivanil olles

Näed silmanurgas, et lapsed on jälle suutnud suure prahi esikusse vedada. Meie kodus on Google Home olemas ja see teeb elu eriti lihtsaks. Selle asemel et Mamiboti pulti haarata või diivanilaualt nutitelefon kätte võtta piisab ainult „Hey Google“ ja juba saadan robottolmuimeja koristama. Ausalt, sedasi jääb ka minule ja abikaasale rohkem aega muude asjadega tegelemiseks. Kui nüüd Mamibot minu eest ka tööle läheks…

Seda mõtet nüüd kokku võttes. Aus vastus on ikka see, et robottolmuimeja tegi ka meie elu oluliselt mugavamaks. See ei ole klišee, et robottolmuimeja jätab sul aega muuga tegelemiseks. See on täitsa tõsi – vähem kulub aega koristamisele ning me saame rohkem aega pühendada lastega mängimisele, teleka vaatamisele ja paljule muule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


    Arvuta saatmiskulud
    Rakenda sooduskood