Kuidas valida sobiv robottolmuimeja.

Kuidas valida sobiv robottolmuimeja

Robottolmuimeja valimine ei ole raketiteadus, kuid enne uue koduabilise soetamist tasub enda jaoks täpselt selgeks teha, mille jaoks on seda vaja, mis funktsionaalsus robotil olemas on ning loomulikult – millistes tingimustes seda kasutama hakatakse. Me oleme robottolmuimejate müügiga pikalt tegelenud, saanud väga paljudelt klientidelt tagasisidet ning loomulikult katsetanud ära kõik seadmed, mis robotimaailm.ee veebipoe tootevalikus on. Selle põhjal olemegi kokku pannud universaalse juhendi robottolmuimeja valimiseks, välistamaks ebasobiva või lausa halva roboti soetamist. Et teil ei tekiks võimalikku pettumust robotis, võtame kokku kõik need nüansid, millele tasub enne uue robottolmuimeja soetamist mõelda.

robotimaailm.ee veebipoes on hoolikalt valitud parimad robottolmuimejad, mis toimivad suurepäraselt ning nendes ei ole võimalik pettuda.

Lähtu ruumide suurusest

Esimene valikukriteerium on tegelikult ka kõige lihtsam – kui suurt pinda peab robottolmuimeja ära puhastama? See võib ju tunduda triviaalne – küll päeva lõpuks robot koristamisega lõpetab. Aga mõtle selle peale – soovid, et robottolmuimeja puhastaks põrandad siis, kui sa tööl oled või et kontor tehtaks ööga puhtamaks. Probleemid tekivad siis, kui puhastatavad pinnad on oluliselt suuremad, kui robottolmuimeja suudab ühe laadimisega ära puhastada ning puhastustsükkel jääb seepärast pooleli. Tulemuseks on see, et robot teeb ühel öösel pool kontorist, teise poole teisest, sest pool ööd on ta laadimas.

robotimaailm.ee veebipoes olevate robottolmuimejate juures on kohe välja toodud, kui suure pinna jaoks on antud seade mugavam, et teil oleks valiku tegemine võimalikult lihtne.

Kas ainult pühib või peseb ka põrandaid?

Kõikidel Robotimeistri poolt müüdavatel robottolmuimejatel on ka pesemise funktsioon. Tegelikkuses tähendab see seda, et tegu on niiske lapi funktsiooniga, kuna väike robottolmuimeja ei ole võimeline tegema põrandale süvapesu. Samas robottolmuimeja mopi funktsiooni võib võrrelda kui niiske lapiga põrandalt üle käimist. See aitab eemaldada viimase lendleva tolmu ning puhastada suuremad plekid. Kui pikema karvaga vaipade omanikud üldjuhul väldivad robottolmuimejaid kuna need kipuvad sinna kinni jääma, siis mopifunktsiooniga robot on võimeline sealt üle käima ja suurema tolmu kinni püüdma.

Millises ruumis saab kasutada?

Robottolmuimejaid saab kasutada sisuliselt kõikides ruumides, kus on robottolmuimejal võimalik liikuda. Need väikesed abimehed töötavad nii vaipade peal kui plaaditud põrandatel ja parkettkattega põrandatel. Siiski tasub tähelepanu pöörata paarile tõsiasjale:

 1. Põrandani ulatuvad kardinad robottolmuimejatele ei meeldi. On olnud mitmeid juhuseid, kus robot arvab, et nüüd on õige aeg ja koht põrandale ulatuvad kardinad ära koristada ning nad annavad endast parima kardinad masinasse tõmmata. Tulemuseks on aga kahjuks natuke ära määritud otstega pikad kardinad.
 2. Väga pika karvaga vaibad ja robottolmuimejad ei ole parimad sõbrad. Põhjuseks on see, et pikad karvad võivad jääda roboti põhiharja külge kinni või siis ei suuda robot sügavamat prahti sealt välja tõmmata.
 3. Juhtmepuntrad põrandal võivad robottolmuimeja segadusse ajada. Nüüd oleks küll viimane aeg ammu planeeritud kaablihaldus ära teha arvutilaua juures või üle põranda jooksvad pikendusjuhtmed ära peita. Ühest juhtmest läheb robottolmuimeja vaevata üle, aga suurde kaablihunnikusse võib ta lihtsalt kinni jääda.

Kas roboti juhtimine on äpiga või ilma?

Robottolmuimeja ei ole päris intelligentne robot kes oskaks kõike teha, kuid oma funktsionaalsuse piires piisavalt tark. Samas on vaja teinekord robottolmuimejat ikkagi suunata, sest ega tema ei tea millal teises toas on lemmikloom palju karvu maha jätnud või lapsed küpsisepuru laiali ajanud. Siis on hea, kui robotile saab ise selgeks teha – mine ja korista.

Kõikide robottolmuimejatega Robotimeistri valikus on kaasas juhtpult, kust saab robotile öelda lihtsamaid käske. Samas nutitelefoni rakendusega on võimalik robotit väga täpselt juhtida ja suunata täpselt sinna, kuhu vaja, täpselt ajastada roboti tööd ning palju muud.

Kaardistamine

Kõik robottolmuimejad on varustatud vajalike anduritega, et vältida situatsioone kus robot võiks proovida seina peale ronida või hoopiski trepist alla tulla suure hooga. Selle tulemusena on robotid piisavalt autonoomsed ning suudavad ruumid lõpuks puhtana hoida.

Tippmudelid on varustatud lisasensoritega ning tänu sellele ka kaardistamise funktsiooniga, mille tulemusena luuakse ruumidest täpsed kaardid. Robottolmuimeja teab, kus antud ajahetkel erinevad esemed asuvad lisaks sellele, milline on tubade paigutus. See võimaldab robotil intelligentselt ja teadlikult põrandaid puhastada täpselt ja süstemaatiliselt ning oluliselt kiiremini.

Jälgi roboti kõrgust

Robottolmuimejate üheks suureks eeliseks on nende kompaktsus. Kohad, kuhu sa ise tolmuimejaga mugavalt ligi ei pääse, võivad olla robottolmuimeja suureks eeliseks. Voodite alused, kappide alused – ega robottolmuimejal väga vahet ei ole, kus ta puhastab, senikaua kuni ligi pääseb. Samas tuleb tähelepanu pöörata roboti kõrgusele ning voodite ja diivanite kõrgusele. Kui soovid, et robot ikka voodite alt läbi mahuks, siis vali ka mudel mis oleks piisavalt madal.

Lävepakud ja astmed

Suurimaks robottolmuimejate takistuseks ongi lävepakud. Kõik robotid ei ole tehtud võrdsena ning seal esineb suuri võimekuse erinevusi. Kui sul on kodus kõrgemad lävepakud, siis vali robottolmuimeja lähtuvalt sellest, et see suudaks iseseisvalt ühest toast teise liikuda ja tagasi tulla.

Robottolmuimeja ja lemmikloomad

Lihtne vastus on see, et robottolmuimejal ei ole midagi lemmikloomade vastu. Kasside ja koerte karvad on kõige lihtsam asi, mida üks robot koristada võib põrandatelt. Samuti ei häiri robotit neljajalgsed sõbrad, kes tema tööd pidevalt jälgivad või aeg-ajalt isegi peal kaasa sõidavad. Pigem on ikka sedapidi, et kui juba lemmikloomad kodus on, on olemas lisapõhjus, miks robottolmuimeja koju võtta.

Millist robottolmuimejat valida?

Lihtne vastus on see, et mida funktsionaalsem robottolmuimeja on, seda parem see on. Meie soovitus on väga lihtne – valige Mamibot EXVAC 890 Glory – see robottolmuimeja on nutikas ja funktsionaalne, võimaldades autonoomselt ja süstemaatiliselt põrandaid puhtana hoida, jättes teile aega kõikide muude tegevuste jaoks.

Tõsi on see, et ka soodsamad robottolmuimejad, millel vähem andureid ja mis on vähem nutikad, suudavad põrandad puhtaks teha. Päeva lõpuks taandub see sellele, et kas robottolmuimeja teeb seda iseseisvalt või on seda vaja pidevalt puldist tagant torkida ja suunata. Meie Robotimeistris eelistame ja soovitame ikka autonoomseid mudeleid.

Comments (1)

 • שירותי ליווי Reply

  Everything is very open with a very clear clarification of the challenges. It was really informative. Your site is extremely helpful. Thank you for sharing!

  20. nov. 2023 at 05:17

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


  Arvuta saatmiskulud
  Rakenda sooduskood